Скоро

Lviv IT Arena

Уже зовсім скоро 2-4 жовтня конференція Lviv IT Arena збере понад 700 учасників з України та всього світу на стадіоні «Арена Львів». На учасників чекають виступи близько 100 спікерів міжнародного рівня в 11 секціях від UI/UX до Google Development, а також безліч сюрпризів – тест-драйв і фотосесія з Tesla, Google Glass, вечірки і розваги.

У секції Startup доповідатимуть найкрутіші засновники українських технологічних стартапів - Петро Бондаревський (Internet Investments Group), Андрій Колодюк (Aventures Capital), Олексій Орап (YouScan), Дмитро Бариській (LaMetric), Євген Шпіка (Pics.io), Максим Іщенко (Dou.ua) та інші.

Конференція стане цікавою для всіх, хто працює в ІТ індустрії. Вона допоможе дізнатися про найновіші тенденції в ІТ та отримати масу цікавих контактів. А для стартапів це чудова можливість знайти ангельські інвестиції!

Знайти детальну інформацію про конференцію та придбати квитки можна на сайті


19-21 вересня в Одесі відбудеться другий хакатон Startup Weekend!

Хакатон Startup Weekend створений для того, щоб підприємці-початківці працювали над своєю ідеєю, не відриваючись від місця, рівно 54 години! Світ знає безліч успішних проектів та команд, які сформувалися саме таким способом!

План заходу:

П'ятниця: знайомство і короткі презентації ідей.

Субота: активна робота над ідеєю, спілкування з менторами і експертами.

Неділя: фінальна презентація прототипів проектів + прощальна вечірка.

Вартість участі: $ 35

У ціну квитка включені харчування, а також робоче місце для всієї команди. На вибір командам надається різноманітне дозвілля: екскурсії та прогулянки по Одесі, а також закрита вечірка з представниками локального IT ринку.

Подробиці заходу і список менторів тут

Відповідь на всі запитання: odessa@startupweekend.org або 063-498-23-58

Місце проведення: офіс DataArt, г. Одесса, ул. Маразлієвська, 1/20

Окрема реєстрація на екскурсії по Одесі. 

 


U.T.Gem Conference: Презентація української IT-галузі

Перша міжнародна конференція, присвячена IT-талантам, досягненням ІТ-галузі й стартап-індустрії України — U.T.Gem — пройде18 вересня в Сан-Франциско. Організатори планують зібрати близько тисячі учасників, серед яких ІТ-підприємці, розробники, венчурниі інвестори, бізнес-ангели, стартап-акселератори, венчурні фонди, сервісні ІТ-компанії й студенти технічних спеціальностей з України й США.

У програмі конференції — виступи зірок ІТ та венчурного бізнесу Кремнієвої долини, дискусійні панелі, широкомасштабне експо, а також шоу-кейси топ-10 найуспішніших українських стартапів, які вийшли на глобальний ринок. Організовують конференцію — бізнес-акселератор Happy Farm, Європейська Бізнес-Асоціація, компанія EPAM, U.S. - Ukraine Business Council.


Хакатон міст від України до Польщі

31 серпня завершується термін подачі заявки на участь в українсько-польському проекті Hackathon Bridge. Метою конкурсу є розвиток інтеграції між Україною та Польщею, пошук оригінальних ідей та рішень у сфері бізнесу, культури та суспільства.

Команди-учасники Хакатону мають складатися мінімум із двох членів — українця та поляка, чий вік не перевищує 28 років. Поданий проект повинен орієнтуватися на польсько-українську співпрацю та бути виконаним протягом 3 місяців з моменту оголошення результатів. 30 вересня журі обере три команди-переможця, які отримають 10 000 євро на розвиток власних ініціатив.

Конкурс відбувається під патронатом Посла ЄС Міхаля Боні.

Детальна інформація на сайті: http://hackathonbridge.com/


Новини

Зарплати українських програмістів виросли, незважаючи на кризу

За даними аналітиків порталу Rabota.ua, у другому кварталі 2014 році найбільший ріст заробітних плат, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, показали зарплати розробників. На жаль, ця позитивна тенденція частково зумовлена падінням курсу гривні, але навіть у валюті зарплати програмістів виросли порівняно з минулим роком. Загалом, тестувальники і програмісти — в топ-3 спеціальностей, чиї зарплати за результатами другого кварталу виросли найбільше.

Що стосується сфер, де динаміка зарплати лишає бажати кращого, найбільше зниження зарплат спостерігалося серед спеціальностей, пов'язаних із розвитком мереж магазинів. Менші зарплати почали пропонувати спеціалістам у сфері закупок та архітектури. Крім того, загальне скорочення бюджетів призвело до урізання зарплат офісного персоналу: асистентів керівників, HR та PR-спеціалістів.

Немає необхідності пояснювати, що спричинило падіння зарплат — ситуація в державі й так говорить сама за себе. Можна зробити висновок, що зниження зарплат передусім торкнулося спеціалістів, які не приносять очевидного прибутку компанії.

Джерело: http://rabota.ua/info/jobsearcher/post/2014/08/18/dinamika_srednix_zarplat.aspx 

Український стартап Ecois.me увійшов до десятки найкращих у ЄС

Минулорічний переможець еко-табору Tesla Camp Ecois.me увійшов до списку 10 найкращих стартапів ЄС у секторі “Smart Energy”. Що цікаво, проект народився безпосередньо на хакатоні. Ідея, з якою команда їхала на Tesla Camp, перестала подобатися ще до моменту реалізації, тож довелося шукати інші напрямки й буквально за ніч розробляти нову концепцію. Проте, несподівано для учасників, журі ідея сподобалася, й команда здобула перше місце.

Ecois.me — це система, яка здатна зробити ваш будинок більш економічним і, як наслідок, більш екологічним. Працює все приблизно так. Спочатку ви купуєте спеціальний смартметр (100-200 $) і реєструєте його в системі Ecois.me. Датчик буде показувати, які саме прилади підключені до розеток і з якою метою, а також передавати інформацію через бездротову мережу до виробника. Кожен пристрій отримує окремий ID в аккаунті користувача, куди збирається статистика: час увімкнення, вимкнення і роботи. Отримані згодом дані допоможуть проаналізувати, чи ефективно використовується енергія і де можна зекономити. Крім того, якщо ви раптом вийшли з дому, не прослідкувавши, чи вимкнули праску, Ecois.me допоможе все перевірити на відстані.

Навесні команда підписала контракт з польським інкубатором Hubraum та отримала 80 000 євро на розвиток проекту. Втілювати його у життя розробники продовжать вже у Кракові. На відміну від України, Польща пропонує найсприятливіше бізнес-середовище для розвитку енергоменеджменту, тут існує сильна конкуренція, і споживач у результаті зможе отримати реальну користь від продукту.

Динаміка ринку праці в сфері ІТ

Згідно з дослідженнями порталу rabota.ua, ситуація в ІТ-секторі відображає поточну ситуацію в країні й виглядає значно оптимістичнішою, ніж, скажімо, в банківській сфері. Варто зауважити, що травень зазвичай вважається несприятливим для ведення бізнесу, оскільки в цьому місяці надто багато свят. Тим не менше, кількість вакансій в ІТ-сфері в червні була меншою, ніж у травні. Ймовірно, на зниження бізнес-активності вплинув сезон відпусток.

Наступним важливим показником є кількість відгуків на розміщену вакансію. За цим показником червень перевищує травень більш ніж на 10,000 відгуків — це майже 20%. Якщо оцінювати динаміку в цілому, то стане зрозуміло, що спади в березні й травні є наслідком останніх подій на Півдні та Сході країни, а також свят. Проте, загалом, ІТ-сектор демонструє більшу активність, ніж минулого року.

Що стосується ситуації в регіонах, то зі зрозумілих причин на Сході відчувається зниження кількості вакансій. Порівняно з травнем, у червні це число зменшилося на 17% на Донеччині й Луганщині, і лише на 3% в інших областях. Як бачимо, ситуація далека від оптимістичної, проте буде перебільшенням назвати це падінням чи крахом. Через поточну політичну ситуацію й довготривалу тенденцію до заморожування проектів найближчим часом не варто сподіватися на швидке збільшення вакансій. Проте й опускати руки не потрібно — динаміка ІТ-ринку все ще лишається позитивною.

http://rabota.ua/info/employer/post/2014/07/12/rynok_truda_it_vakansii_i_zarplaty.aspx 

Найкращі ІТ-роботодавці очима українських студентів

Компанія Universum Global опублікувала щорічний звіт, присвячений найбільш привабливим роботодавцям з точки зору студентів. У дослідженні є дані, які стосуються й України. Згідно з опитуванням, проведеним в українських вишах, найкращим роботодавцем у сфері ІТ у 2014 році українські студенти вважають Google. У першу п'ятірку ввійшли лише міжнародні компанії — Google, Microsoft, Intel, GlobalLogic та Samsung.

Але в загальному рейтингу, у який ввійшли 20 компаній, є і вітчизняні розробники, такі як SoftServe, і компанії з потужними центрами розробки в Україні, як от Ciclum та Epam, і навіть два мобільних оператори - “Київстар” і МТС. У рейтинг потрапив навіть один представник від e-commerce — на 16 місці розташувався магазин “Розетка”.

Цікаво, що глобальні ІТ-компанії очолили й загальний рейтинг ідеальних роботодавців України незалежно від галузі: в розділі Business/Commerce на першому місці — той же Google, а на другому — Microsoft.

У результаті опитування також виявилося, що, в основному, студенти дізнаються інформацію про потенційних роботодавців на сайтах компаній та в соціальних мережах.

Universum Global — це міжнародна компанія, створена в 1998 року, яка займається брендингом роботодавців. Опитування в Україні проводилося за участю 2692 студентів з 28 українських вузів.

За матеріалами ain.ua: http://ain.ua/2014/07/03/531345 

Consultant
Онлайн консультант
Поставити питання